Koty – Uroczystości pogrzebowe dh Marzeny Dragon

Dodano: 2019-04-15 13:52:11

W dniu 13.04.2019 roku odbyły się uroczystości pogrzebowe dh Marzeny Dragon. Marzenę pożegnała rodzina, znajomi, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańcy Parafii Koty. Zmarła od 2001 roku pełniła społeczną służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotach. Przez szereg lat kończyła różne kursy i brała czynny udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych. Za swoje zasługi była wielokrotnie odznaczana. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 11:00 wprowadzeniem ciała[nbsp]do kościoła p.w. św. app. Piotra i Pawła w Kotach przez strażaków z naszej jednostki w umundurowaniu bojowym, gdzie odbyła się Msza Św. żałobna, którą celebrował proboszcz parafii – ks. Marcin Kwoczała. Nabożeństwo żałobne tłumnie zgromadziło kolegów druhnej Marzeny. Przybyło liczne grono delegacji strażaków wraz ze swoimi pocztami sztandarowymi z całego powiatu tarnogórskiego. Przez cały czas trwania Mszy Świętej pogrzebowej strażacy pełnili wartę przy jej trumnie. Po zakończonym nabożeństwie obecny prezes OSP Koty dh Joachim Soll odczytał mowę pożegnalną.

Na koniec strażacy ponieśli trumnę na cmentarz, gdzie ciało zmarłej zostało złożone przy dźwięku syreny i obecności przybyłych osób na cmentarzu.

Po zakończonym nabożeństwie żałobnym zaprosiliśmy przybyłe delegacje i poczty sztandarowe na poczęstunek do Potępy, gdzie w imieniu Naszej zmarłej druhnej Marzeny podziękowaliśmy za liczny udział w tym nabożeństwie. Również dziękujemy OSP Potępa za pomoc w organizacji i obsługę poczęstunku.
Link do zdjęć: dh Anna Soll z OSP Koty[nbsp]

Liczba komentarzy: 0